Inspiracje do pokoju dziecięcego – panele ścienne

3 września 2017

Współczesny pokój dziecięcy to przestrzeń ograniczona tylko wyobraźnią. Można go urządzić na rozmaite sposoby także z wykorzystaniem paneli 3D.

Wzór puzzli w pastelowych odcieniach

Duże panele ścienne 3D w kształcie puzzli, pomalowane na różne kolory lub różnego odcienie tej samej barwy, to bardzo oryginalna aranżacja, sprawdzająca się w dziecięcym pokoju. Dla nieco starszych dzieci można wybrać pojedyncze puzzle 3D z betonu.

Klocki na ścianach – pokój małego budowniczego

Wzór paneli ściennych Blokk to idealny motyw dla młodego konstruktora. Jeśli dziecko spędza godziny bawiąc się klockami, można ozdobić jego ścianę pojedynczymi, klockowymi panelami. Taka ozdoba sprawdza się lepiej w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu.

Koła w ciekawych kolorach

Ciekawe, pobudzające otoczenie wspomaga rozwój dzieci, budzi w nich także kreatywność. Dlatego zarówno w domu, jak i w przedszkolu, warto zafundować maluchom nieco ciekawsze widoki. Panele ścienne w kształcie kółek, przyklejone na ścianę, warto pokryć farbami w nieco szalonych kolorach, zwłaszcza gdy reszta ściany jest biała.

Wzór na jednolitej ścianie

Jednokolorowe ściany wydają się dość nudne. Zamiast malować je na różne kolory lub szukać naklejek ściennych, można postawić na urozmaicenie wzorem. Przestrzenne panele na ścianę, w takim samym jak ona kolorze, stworzą efektowną zabawę fakturą i perspektywą.

„Głośniki” dla młodego melomana

To propozycja dla osób, które szukają pojedynczego motywu dekoracyjnego do pokoju nastolatka. Jak stworzyć miejsce, do którego dziecko z chęcią zaprosi znajomych? Można przykleić na ścianę panele 3D z wzorem głośników – szczególnie, gdy dziecko uwielbia słuchać muzyki.

Dekoracja pokoju dziecka

Wzory geometryczne dla starszych dzieci

Dzieci szybko rosną, zmieniając swoje upodobania. Dziecku w w wieku szkolnym raczej nie będzie już odpowiadała „maluchowa” aranżacja. Warto postawić na uniwersalną prostotę i zawsze modne, ciekawe wzory geometryczne, bawiąc się przy tym barwą.

Kosmiczny pokój młodego astronauty

Oto pomysł łączący w sobie estetykę i pragmatyczność. Panele piankowe z motywem satelity stworzą prawdziwie kosmiczny i nieziemski klimat, wygłuszając przy tym pokój nastolatka. Dziecko będzie miało warunki do odrabiania lekcji oraz możliwość głośniejszego słuchania muzyki.

Słonie w dziecięcym pokoju

Wypukłe słoniki na panelach ściennych będą wyglądały wspaniale zarówno w pełnym kolorze, jak i w oryginalnej bieli. Warto pobawić się konwencją, zbijając nieco wyrazistość wzoru za pomocą monochromatycznych barw. Nikt jest nie zabroni szaleństw kolorystycznych.

Błękitne bąbelki

Jak wprowadzić do pokoju trochę morza? Przez bąbelkowy, trójwymiarowy wzór pomalowany na różne odcienie błękitu. Świetnie prezentuje się w sąsiedztwie drewnianych mebli. Jest zarazem delikatny, wyciszający, jak i przykuwający wzrok.

Siła tkwi w prostocie

Nastoletni pokój to już nie pokój dziecięcy. Starsze, dorastające dzieci chcą mieszkać w „dorosłym” otoczeniu i nie cenią już kontrastowych barw czy dziecięcych motywów. Dobrym rozwiązaniem będą panele w kształcie kwadratów czy trójkątów zarówno niebanalne, jak odpowiednio „dorosłe”.

Autor

Paulina Owczarek

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować