Płyty dekoracyjne w Twoim domu

12 sierpnia 2017

Jest wiele sposobów na to, by odmienić wnętrze swojego mieszkania, dodać mu oryginalności i klasy. Jednym z nich są płyty dekoracyjne, które możesz wykorzystać w swoim domu. Panele 3D dają niezwykły efekt - pisaliśmy już o tym w innym artykule. Dziś zajmiemy się tym jak można wykorzystać konkretne pomysły w naszych pomieszczeniach - w przedpokoju, kuchni, czy pokoju dziecięcym.

Zobacz jak w łatwy sposób wyczarować niesamowitą kompozycję - tutaj jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Salon udekorowany panelami

Panele pięknie prezentują się w salonie. Jest to pokój reprezentacyjny, dlatego taka aranżacja z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.Jest mnóstwo sposobów na to, by zastosować panele. Oczywiście zależy to od naszej aranżacji i wielkości pomieszczenia. Płyty można umieścić na ścianie za sofą lub stworzyć dekorację za telewizorem. Równie dobrze może być to jakiś niewielki detal, który przyciągnie wzrok i doda nieco nowoczesności.

Świetnym pomysłem są pojedyncze płyty, które ułożone obok siebie tworzą obraz. Warto zainteresować się płytami piankowymi, które pokryte są materiałem. Oczywiście wybór jest bardzo duży i to jak finalnie będzie wyglądał nasz salon zależy tylko i wyłącznie od naszego pomysłu.

Dekoracja kuchni

Panele dekoracyjne sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Ciekawe rezultaty przynosi umieszczenie ich w kuchni czy jadalni. Niektórzy umieszczają płyty na szafkach czy pomiędzy nimi, niekoniecznie na pustych ścianach. W jadalni mamy zazwyczaj więcej miejsca i tam można stworzyć piękną aranżację. Przykuwający wzrok obraz będzie świetnym tłem dla mebli.

Pomysł na wykończenie łazienki

Wystrój łazienki

Łazienka to szczególne pomieszczenie, dlatego wybór płyt powinniśmy dobrze przemyśleć. Chodzi przede wszystkim o dużą ilość wilgoci na które będą narażone w naszych łazienkach. Zadbajmy o to, aby miały odpowiednią odporność. Najlepiej będzie nie umieszczać ich bezpośrednio przy miejscach z dostępem do wody. W tym przypadku nie polecamy wybierania dekoracji wykonanych z płyt MDF.

Piękne pokoje dziecięce

W pokoju dziecięcym można podejść do dekoracji wnętrza bardzo kreatywnie. Możemy zdecydować się na oryginalne zestawienia, czy dużą ilość kolorów. Polecamy urządzać pokój razem z pociechami - niech również mają frajdę z wybierania dekoracji. Oczywiście ostateczna decyzja należy do nas, jednak warto zasugerować się tym, co najbardziej podoba się naszym dzieciom. Czy to motywy roślinne, zwierzęce czy abstrakcja - z pewnością znajdziemy coś, co sprawi że wnętrze będzie oryginalne, a dzieci przeszczęśliwe.

Autor

Michał Sitko

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować