Poznaj rodzaje i przeznaczenie paneli 3D

28 lipca 2017

Jak ozdobić ścianę w kuchni lub salonie w nietypowy sposób, a jednocześnie nie utracić dekoracyjnej roli takie zdobienia? Osoby poszukujące odpowiedzi na tak postawione pytanie z pewnością powinny zainteresować się możliwościami, jakie stwarzają panele 3D.

Ostatnie miesiące to okres ich nieustannie rosnącej popularności, warto więc przekonać się o tym, dlaczego coraz częściej pojawiają się w polskich domach i co sprawia, że są obecne zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w tych, w których dominują klasyczne rozwiązania. Jeszcze przed decyzją o wprowadzeniu ich do naszego własnego domu lub mieszkania warto jednak uświadomić sobie, że mamy do czynienia z rozwiązaniami różniącymi się między sobą w zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane. Warto poznać bliżej te różnice, mogą być bowiem cenną wskazówką aranżacyjną.

Panele gipsowe – idealny sposób na zabawę formą, światłem oraz barwą

Jeśli zależy nam na zabawę formą, powinniśmy zainteresować się przede wszystkim panelami gipsowymi. Już pierwsze spotkanie z nimi powinno zresztą udzielić nam odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego są one tak wysoko cenione przez osoby odpowiedzialne za wyposażenie wnętrz. Gipsowa okładzina 3D to nie tylko oryginalne wzornictwo, ale i niebywały, niepowtarzalny klimat. Nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z rozwiązaniem, które odpowiada idealnie temu, co rozumiemy jako coś nieoczywistego.

Nowoczesne panele gipsowe

Płyty gipsowe kojarzą nam się przede wszystkim z dość dużymi rozmiarami i oświetleniem 3D, które potęguje ich wyjątkowość. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie jest jedynie jednym z kilku, na jakie możemy się zdecydować. Ciekawym pomysłem jest przecież również wykorzystanie drobnych kwadracików z wgłębieniami. Te również można oświetlić dodatkowo niewielkimi diodami LED. Panele gipsowe to znakomity pomysł tak w salonie, jak i w sypialni zwłaszcza, że wcale nie musimy umieszczać ich na całej ścianie, jeśli nie mamy na to ochoty.

Okładzina z drewna – bezpieczne dla alergików

Panele drewniane zwykle są utożsamiane z rozwiązaniem przyjaznym dla alergików, choć warto mieć na uwadze również to, że mamy w ich przypadku do czynienia z propozycją, która wycisza pomieszczenie i chroni je przed dźwiękami z zewnątrz. Nie można zapominać również o tym, że panele tego rodzaju pełnią niezmiennie funkcję dekoracyjną i realizują ją znakomicie. Najczęściej ma ona standardowy kształt cegiełek, jeśli jednak szukamy ciekawszych propozycji, z pewnością zainteresuje nas również możliwość stosowania niewielkich, trójwymiarowych kostek. Innym rodzajem paneli są tapicerowane panele 3D. Te są nie tylko efektowne, ale i miłe w dotyku, idealnie sprawdzą się więc w sypialni.

Autor

Marta Leśniak

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować