Tapety i panele trójwymiarowe

22 czerwca 2017

Tapety i farby do dekoracji ścian robią się już trochę nudne. Najwyższa pora pomyśleć o innych alternatywach. Jest ich wiele, ale większość sprawia różne problemy, na tyle duże, by były niespecjalnie opłacalne. Inaczej jest w przypadku różnego rodzaju tapet i paneli trójwymiarowych.

Jest to stosunkowo nowa moda na wystrój wnętrz, która daje nam możliwość zaoferowania naszej przestrzeni unikalnych właściwości, odnowienia wnętrza i zrobienia tego w sposób bardzo łatwy i tani. Tapety oraz panele trójwymiarowe mają wiele zalet, które warto jest poznać przy wyborze sposobu wykończenia wnętrza.

Większy pokój

Większość domów i mieszkań nie grzeszy niestety wolną przestrzenią. Mówiąc krótko, są dość małe, a ich przestrzeń jest zajęta niemalże do ostatniego metra. Tapety trójwymiarowe są w stanie w tym pomóc, ponieważ stosuje się w nich specjalny trik. Jest to gra perspektywą, dzięki której powstaje złudzenie optyczne, iż ściana znajduje się dużo dalej, niż w jest w rzeczywistości. Taki efekt można uzyskać na bardzo różne sposoby. Najprostsze są figury geometryczne, które sprawdzają się znakomicie w nowoczesnych wnętrzach. Bardziej skomplikowane pejzaże czy elementy architektoniczne będą lepsze do wnętrz rustykalnych. Na fototapetach można umieszczać w zasadzie dowolne wzory, więc wybór jest przeogromny. Co więcej, tapety trójwymiarowe coraz częściej oferują nam także interesujące faktury i materiały wykonania, dzięki czemu ich trójwymiarowość nie ogranicza się tylko do wrażeń, ale jest po prostu faktem. Tego typu rozwiązania opierają się na welurze i włóknie szklanym.

Dekoracje ścienne

Dekoracje 3D

Można iść jeszcze o krok dalej i po prostu umieścić na ścianach specjalne panele trójwymiarowe, które nie będą niczego udawać. Takie panele to hit ostatnich miesięcy, a na rynek wprowadzane jest coraz więcej propozycji różniących się kształtem i wzornictwem. Panele trójwymiarowe mogą być bardzo bogato zdobione, jak również mogą mieć ekscytujące kształty. Istnieją oczywiście także łagodniejsze wersje. Można korzystać z nich praktycznie wszędzie i znajdziemy je chociażby w salonach, gdzie najczęściej trafiają na największą ścianę za sofą, jak również pojawiają się w kuchniach. Tutaj pełnią rolę, którą do niedawna pełniła przede wszystkim ceramika.

Niektóre panele trójwymiarowe oferują nam możliwość ich malowania. W ten sposób można szybko i bez wysiłku mocno zmienić wygląd całego pomieszczenia. Malowanie paneli trójwymiarowych na różne kolory w tym samym pomieszczeniu pozwoli zaoferować domownikom naprawdę przebojową aranżację.

Akustyka

Panele trójwymiarowe trafiają również do sypialni. Tutaj najważniejszą kwestią jest ich zdolność do tłumienia dźwięków. W sypialni chcemy mieć spokój i jeśli jest tam za głośno, na pewno nie pomaga nam to w wypoczynku. Panele trójwymiarowe są w stanie skutecznie wygłuszać dźwięk Iz zewnątrz, co powoduje, że w pomieszczeniu jest znacznie ciszej, a do tego dźwięki z sypialni nie wydostają się tak łatwo na zewnątrz. Ten fakt czasami także okazuje się być bardzo istotnym.

Autor

Marta Leśniak

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować