Meble Ikea w pokoju dziecka

7 września 2017

Ikea to jeden z tych podmiotów, których nikomu nie trzeba przedstawiać, Jej oferta obejmuje zarówno meble, jak i artykuły wyposażenia wnętrz, a choć firma pochodzi ze Szwecji, oferowane przez nią rozwiązania dziś dostępne są na całym świecie. Ogromne zainteresowanie, jakie budzi, sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad meblami dla dzieci pochodzącymi z jej oferty. Czy rzeczywiście warto się nimi zainteresować?

Czy warto kupować w Ikea?

Nietrudno się domyślić, że mamy do czynienia z tematem, który wywołuje poruszenie. Ikea ma zarówno swoich zwolenników, jak i pewne grono przeciwników. Ci ostatni zwracają uwagę przede wszystkim na to, że rozwiązaniom spod szyldu Ikea brakuje indywidualizmu, często możemy przy tym usłyszeć, że nie są to również rozwiązania tak trwałe, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Oczywiście, trudno nie zgodzić się z tym, że wspomniane zarzuty zasługują na polemikę. Ikea jest zaliczana do tych firm, od których można się uczyć troski o jakość oraz sposób wykonania produktów. Nie da się też ukryć, że sam design kolejnych z nich zasługuje na miano ciekawego.

Meble Ikea od lat goszczą w pokojach dziecięcych, gdyby więc były rzeczywiście tak nietrwałe, jak przedstawiają to jej przeciwnicy, nie można byłoby liczyć na tak duże zainteresowanie, jak te, jakie wzbudzają. Za meblami Ikea przemawia również to, że są one produkowane w sposób ułatwiający nie tylko ich transport, ale i składanie. Wypada też docenić to, że meble Ikea bez większej trudności można skręcać nawet w domowym zaciszu, a ich cena nie jest wygórowana. Wiele linii jest też dostępnych w sprzedaży przez przynajmniej kilka sezonów, dzięki czemu nie trzeba kupować wszystkich elementów wyposażenia w tym samym czasie.

Firmowe meble dziecięce

Meble Ikea do pokoju dziecka

Za zakupem tych zestawów Ikea, które są przeznaczone do dziecięcego pokoju, przemawia przynajmniej kilka argumentów. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście ich pomysłowość, nie bez znaczenia jest jednak i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami pojemnymi i to nawet pomimo tego, że w zdecydowanej większości przypadków wcale nie zajmują dużej przestrzeni. Niektóre meble tej marki rosną z dzieckiem, można więc mieć pewność, że decydując się na tego rodzaju propozycje zdecydujemy się na inwestycję, która będzie nas cieszyć przez wiele lat. Wskazanie tych rozwiązań, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności nie jest łatwe przede wszystkim dlatego, że nie jest ich mało.

Mammut - kolorowe meble

Jednym z najciekawszych wydaje się jednak Mammut, a więc seria wyjątkowo kolorowych mebli dziecięcych przeznaczonych do siedzenia. Tu na uwagę zasługuje zresztą nie tylko ciekawy design, ale również stabilność. Meble z tej serii są wykonane z tworzyw sztucznych, dziecko może więc samodzielnie przenosić je z jednego miejsca w inne.

Trofast - wygodne przechowywanie

Trofast to z kolei pomysłowy system przechowywania składający się z oryginalnych półek z regałami. To idealne rozwiązanie dla tych dzieci, które mogą pochwalić się wieloma skarbami. Tylko od nas zależy zresztą to, czy zdecydujemy się na zakup gotowego regału, czy zechcemy łączyć go z dostępnych elementów. To rozwiązanie, które zwraca uwagę na charakterystyczne dla Szwedów zamiłowanie do tego, co praktyczne.

Autor

Michał Sitko

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować