Pomysły na meble do pokoju przedszkolaka

12 lipca 2017

Gdy dziecko rozpoczyna edukację przedszkolną, nie sposób nie zgodzić się z tym, że w jego życiu dochodzi do poważnych zmian. Jako rodzice możemy to wykorzystać zmieniając również wystrój jego pokoju. Przedszkole to niezwykłe miejsce. Dziecko nie tylko bawi się tam i uczy, ale również nawiązuje nowe znajomości.

Rozpoczyna też przygotowanie do nowej roli – ucznia, a co za tym idzie – staje się coraz bardziej samodzielne. Wszystko to powinno znaleźć odzwierciedlenie w jego pokoju. Meble nadal muszą być funkcjonalne, dobrze jednak pamiętać i o tym, że mają spełniać konkretne potrzeby kilkulatka i właśnie do tego powinny być dostosowane.

Rozmiar mebli

Jednym z wymogów, o których zapominają rodzice, jest w związku z tym ich wielkość. Meble nie powinny być przesadnie wysokie, dziecko coraz częściej będzie bowiem próbowało ściągać z półek potrzebne mu rzeczy bez pomocy osoby dorosłej, choćby po to, aby zademonstrować własną samodzielność. Nie można zapominać także o staranności wykonania i bezpieczeństwie jako o tych wymogach, które należy mieć na uwadze bez względu na okoliczności. Jeśli chodzi o sam wybór idealnego rozwiązania, rodzice nie mają powodów do narzekania. Tylko od nich zależy to, czy zdecydują się na zakup całego zestawu mebli, czy też ograniczą się jedynie do tych jego elementów, które w danym momencie wydają się im najpotrzebniejsze w przyszłości kompletując wystrój pokoju.

Dodatki do pokoju dziecięcego

Łóżko dla przedszkolaka

Gdybyśmy mieli wskazać ten mebel, który w pokoju przedszkolaka zajmuje szczególne miejsce, musielibyśmy w pierwszej kolejności wspomnieć o łózko. Na szczęście, rodzice nie powinni narzekać na ograniczenia związane z jego wyborem. Można kupić zarówno rozwiązanie klasyczne, jak i łózko piętrowe mając na uwadze to, że duże znaczenie ma także materiał, z jakiego jest ono wykonane. Czasem zakup łóżka wydaje się utrudniony ze względu na to, że dziecko mieszka w pokoju o niewielkich rozmiarach.

Komplety mebli

Na szczęście, również ten problem można dość łatwo rozwiązać, w sprzedaży dostępne są bowiem coraz częściej specjalne łózka z biurkiem, które często wyposażone są dodatkowo w wysuwany blat sprawiający, że sprawdzają się znakomicie także jako stolik. Jeśli chcemy, aby meble były funkcjonalne, a jednocześnie nie generowały zbyt dużych kosztów związanych z ich zakupem, warto rozważyć możliwość wejście w posiadanie mebli systemowych. Są one dostępne w wielu ciekawych formach, a nabywca może skomponować z nich zestaw dostosowany do jego aktualnych potrzeb. Innym ciekawym przykładem mebla do pokoju kilkulatka jest meblościanka, która w swoim dziecięcym wydaniu powoli wraca do łask.

Autor

Paulina Owczarek

Redakcja goodfest.pl

To może Cię zainteresować